Atrakcie v blízkom okolí

Lyžiarske stredisko Jasná

Lyžiarske stredisko Jasná
JASNÁ Nízke Tatry

Najbližšie lyžiarske stredisko od apartmánov Skihouse je JASNÁ Nízke Tatry. Čaká vás pohodlná lyžovačka na oboch stranách Chopku vďaka najmodernejším lanovkám Funitel a 15-miestnej kabíne a jedinečná gurmánska reštaurácia Von Roll. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov, zalyžujete si na 49 km tratí rôznych obtiažností, zábavu si užijete v klube Happy End, k dispozícii je lyžiarska škola, požičovne a obchodná zóna Tatry Motion. Vďaka rozsiahlemu zasnežovaciemu systému stredisko garantuje dostatok snehu počas celej zimnej sezóny trvajúcej až do začiatku mája.

Jasná-Lúčky – 50 m: požičovňa lyží a lyžiarska škola

Jasná-Záhradky – 0,5 km: lyžiarske stredisko, požičovňa lyží a lyžiarska škola

Jasná-Biela Púť – 1,5 km: lyžiarske stredisko, požičovňa lyží a lyžiarska škola, večerné lyžovanie

Ostatné lyžiarske strediská

Akvaparky

Aquaparky
Akvapark Tatralandia - 18 km

Zaplávajte si alebo šnorchlujte v unikátnych bazénoch s čírou, termálnou alebo ozajstnou slanou morskou vodou s pohľadom na podmorský svet. V blízkosti akvaparku sa nachádza aj kontaktná mini ZOO a park miniatúr s množstvom atrakcií pre deti.

Vodný park Bešeňová - 30 km

Celoročne otvorená zábavno-adrenalínová zóna zahŕňa toboganovú vežu so 6 toboganmi, bazén s vlnobitím a detský bazén s atrakciami. Voda v bazénoch má teplotu 36 - 40 °C.

Aqua-Vital Park Kúpele Lúčky – 40 km

Súčasťou je vonkajší rekreačný bazén s teplotou 28-33 °C s rozličnými atrakciami, ale aj vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou 33–35°C. S bazénmi je priamo spojený vitálny saunový svet, jacuzzi, soľná jaskyňa.

Letné termálne kúpalisko Liptovský Ján - 20 km

Možnosť kúpania v letnej sezóne ponúka aj letné termálne kúpalisko Liptovský Ján.

Jaskyne

Jaskyne
Demänovská jaskyňa slobody - 2,5 km

Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Dosahuje dĺžku 8 292 m. Z bohatej sintrovej výplne môžu návštevníci obdivovať unikátne sintrové lekná a iné jazerné formy i excentrické stalaktity. Dĺžka sprístupneného úseku je 1 800 m.

Demänovská ľadová jaskyňa – 4,5 km

Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Dosahuje dĺžku 2 174 m. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných časťiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalakmity a stalagmity. Dĺžka sprístupneného úseku je 650 m.

Stanišovská jaskyňa - 25 km

Nachádza sa v okrese Liptovský Mikuláš, za obcou Liptovský Ján v centre Jánskej doliny. Je to jediná celoročne sprístupnená jaskyňa na Liptove otvorená 7 dní v týždni. Pre návštevníkov znamená jej prehliadka adrenalínový zážitok.

Medvedia štôlňa v Žiarskej doline - 30 km

Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove s dĺžkou 550 m a hĺbkou 8 m. Adrenalínová prehliadka iba s čelovou lampou zaujme malých i veľkých návštevníkov.

Ostatné atrakcie

Ostatné atrakcie
Letná horská bobová dráha Žiarce – 8 km
Giant Bike Park Jasná – 2,5 km
Tarzania – lanový park Jasná – 2 km
mesto Liptovský Mikuláš – 15 km

historické pamiatky a kultúrne vyžitie
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – najmodernejšie interaktívne múzeum svojho druhu na Slovensku.
Galéria ILUSIA – fascinujúci svet optických klamov, umenie optických ilúzií a 3D malieb.

vodná nádrž Liptovská Mara – 18 km

kúpanie, vodné športy, občerstvenie