info@skihouse.sk     |     +421 915 864 638

Okolie


Lyžiarske strediská

Zažite opäť lepšiu lyžovačku v stredisku JASNÁ Nízke Tatry, ktoré je najväčšou arénou zimných športov na Slovensku! V zimnej sezóne 2014 vás privíta panoramatická reštaurácia ROTUNDA, nová 6-sedačková lanovka Lúčky, nové kilometre zasnežovaných zjazdoviek, pohodlná lyžovačka na oboch stranách Chopku vďaka najmodernejším lanovkám Funitel a 15-miestnej kabíny a jedinečná gurmánska reštaurácia Von Roll. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov, zalyžujete si na 46 km tratí, zábavu si užijete v klube Happy End, k dispozícii je lyžiarska škola, požičovne a obchodná zóna Tatry Motion.


Vzdialenosti od apartmánov:
  • požičovňa lyží a lyžiarska škola – Jasná-Lúčky – 50 m
  • lyžiarske stredisko, požičovňa lyží a lyžiarska škola – Jasná-Záhradky – 500 m
  • lyžiarske stredisko, požičovňa lyží a lyžiarska škola – Jasná-Biela Púť – 1.500 m

Možnosť lyžovania v ostatných blízkych strediskách:

Žiarce - Pavčina Lehota je rodinný lyžiarsky areál situovaný na začiatku Demänovskej Doliny. V stredisku sú 3 vleky, 3 zjazdovky a 2 bežecké trate s dĺžkou 7 km, detská škôlka, bufet. Od apartmánov je vzdialený iba 6 km.

Ski Centrum Opalisko - Závažná Poruba je stredisko rodinného typu. K dispozícií je 5 zjazdoviek o dĺžke 3,5 km s umelým zasnežovaním. V prevádzke sú 4 vleky a sedačková lanovka. Súčasťou strediska je bufet, požičovňa, lyžiarska škola.

Javorovica - Liptovský Ján je lyžiarske stredisko rodinného typu a nájdete tu 4 vleky a 5 tratí rôznej obtiažnosti, vhodné aj pre začiatočníkov. Nechýba večerné lyžovanie, korčuliarska plocha, detská lyžiarska škola.

Dolinky – Žiar – stredne veľké lyžiarske stredisko pre menej náročných lyžiarov. Areál má 2 lyžiarske vleky, ktoré premávajú na dvoch zjazdovkách. K dispozícii sú aj bežecké trate. Areál poskytuje aj večerné lyžovanie, skiservis a lyžiarsku školu, nachádza sa tu bufet s ponukou rôzneho druhu nápojov a občerstvenia.

Iľanovo-Košútovo – zaraďujeme medzi menšie lyžiarske strediská. Nachádza sa na konci mestskej časti Iľanovo a poskytuje stredne ťažké lyžovanie na jednej zjazdovke. Vhodné i pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Možnosť večerného lyžovania. Občerstvenie ponúka chata Nezábudka nachádzajúca sa priamo pri svahu.

Podbreziny – malé lyžiarske stredisko nachádzajúce sa priamo v meste Liptovský Mikuláš, blízko známeho mestského sídliska. Poskytuje lyžovanie na jednom svahu dlhom cca 550 m. K dispozícii je bufet, skiservis a požičovňa lyží.

Aquaparky

Známy a obľúbený Aquapark Tatralandia s celoročnou prevádzkou je od apartmánov vzdialený 18 km. Pre klientov znamená leto v každom počasí. Užite si aj Vy skutočný tropický svet v srdci Tatier, ktorý Vám zaručí nové, originálne zážitky. Zaplávajte si alebo šnorchlujte v unikátnych bazénoch s čírou, termálnou alebo ozajstnou slanou morskou vodou s pohľadom na podmorský svet. Zažite spolu so svojimi najmenšími námornícke dobrodružstvá na drevenej pirátskej lodi v reálnej veľkosti. Vďaka stabilnej teplote 32 °C a živej tropickej flóre poskytuje Tropical Paradise svojim návštevníkom tropickú atmosféru v každom počasí počas celého roka. Navyše špeciálna strešná fólia ponúka nielen úžasný výhľad na scenériu Tatier, ale aj možnosť opaľovania sa priamo pod strechou. V blízkosti aquaparku sa nachádza aj kontaktná mini ZOO.

Aquapark Gino paradise Bešeňová s celoročnou prevádzkou – 30 km. Celoročný areál je založený na využívaní geotermálnej energie. Ponúka oddych a zábavu v prekrásnom prostredí Chočských vrchov s výhľadom na Nízke a Západné Tatry. K dispozícii je 7 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou, 1 vonkajší antikorový bazén s čírou ohrievanou vodou, 3 vnútorné antikorové bazény s priezračnou vodou, 1 vnútorný tobogan z antikora, átrium s 2 vírivkami pod holým nebom. Celoročne otvorená zábavno-adrenalínová zóna zahŕňa toboganovú vežu so 6 toboganmi, bazén s vlnobitím a detský bazén s atrakciami. Voda v bazénoch má teplotu 36 - 40 °C. Neopakovateľnú atmosféru uvoľnenia a wellness služieb vytvára Wellness & Spa - čarovný svet vôní v komplexe 5 sáun, príjemnej hudby a vyhrievané kreslo z 24-karátového zlata. Doprajte si dokonalý relax po lyžovačke.

Aqua-Vital Park Kúpele Lúčky – 40 km. Súčasťou celoročne otvoreného AQUA-VITAL Parku je vonkajší rekreačný bazén s teplotou 28-33 °C s rozličnými atrakciami, vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou 36-38°C. K dispozícii je aj delený vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou 33–35°C. S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet: fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, sprcha - dážď. Liečivá minerálna voda je vhodná na liečenie pohybového ústrojenstva, ženských, nervových, onkologických chorôb a chorôb z povolania. Vysoký obsah železa a vápnika je vhodný aj na prevenciu a podpornú liečbu osteoporózy. Termálna voda sa využíva v celoročne otvorených bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.
NOVINKA: Wellness v Dependance Liptov - fínska sauna, infrasauna, jacuzzi so slanou vodou. Dýchacie cesty si klienti môžu preliečiť v novej suchej aj mokrej soľnej jaskyni.

Možnosť kúpania v letnej sezóne ponúka aj letné termálne kúpalisko Liptovský Ján vzdialené 20 km.

Jaskyne

Demänovská jaskyňa Slobody od apartmánov vzdialená 2,5 km je Národná prírodná pamiatka. Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Dosahuje dĺžku 8 292 m. Z bohatej sintrovej výplne môžu návštevníci obdivovať unikátne sintrové lekná a iné jazerné formy i excentrické stalaktity. Upútajú Vás mohutné sintrové vodopády a stalagnáty. V jaskyni sa zistili 4 druhy netopierov. Objavili ju suchým ponorom horskej riečky Demänovky v roku 1921. Časť jaskyne sa sprístupnila v roku 1924, horné časti v roku 1933. Dĺžka sprístupneného úseku je 1 800 m.
Ľadová jaskyňa – nachádza sa 4,5 km od apartmánov. Demänovská ľadová jaskyňa je tiež Národná prírodná pamiatka. Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Dosahuje dĺžku 2 174 m. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity a stalagmity. Bolo tu objavené nálezisko kostí rôznych stavovcov vrátane jaskynného medveďa (Ursus spelaeus). Zistilo sa 8 druhov netopierov. Jaskyňa je známa oddávna. Prvá písomná zmienka je z roku 1672. Jaskyňu turisticky sprístupnili v rokoch 1880 – 1885, nanovo v rokoch 1950 – 1952. Dĺžka sprístupneného úseku je 650 m.

Stanišovská jaskyňa – nachádza sa v okrese Liptovský Mikuláš, za obcou Liptovský Ján v centre Jánskej doliny. Je to jediná celoročne sprístupnená jaskyňa na Liptove otvorená 7 dní v týždni. Pre návštevníkov znamená jej prehliadka adrenalínový zážitok. Vchod do jaskyne je situovaný na severozápadnom svahu Smrekovice, ktorá je súčasťou Národného parku Nízke Tatry v nadmorskej výške 761 metrov, 39 m nad úrovňou potoka Štiavnice.

OSTATNÉ ATRAKCIE

  • letná horská bobová dráha Žiarce – 6 km
  • Giant Bike Park Jasná – 2,5 km
  • Tarzania – lanový park Jasná – 2 km
  • mesto Liptovský Mikuláš – historické pamiatky a kultúrne vyžitie – 15 km
  • vodná nádrž Liptovská Mara – kúpanie, vodné športy, občerstvenie – 18 km
  • vodný vlek Propaganda Freestyle Park – areál vodného slalomu Liptovský Mikuláš – 15 km

Rezervácia

Ak Vás naše ubytovanie zaujalo a máte záujem o rezerváciu, prosím kontaktujte nás ...

rezervačný formulár

kontakt

Web kamery

Apartmány sa nachádzajú v blízkosti turistických trás Demänovská dolina - Nízke Tatry a neďaleko dvoch veľmi populárnych aquaparkov s celoročnou prevádzkou: Tatralandia a Gino Paradise ...

viac informácií